Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ten Hag nuk e konsideron, Barcelona “hidhet” në sulm për lojtarin e United

Aventura e Jadon Sancho me Manchester United mund të përfundojë më shpejt nga sa ishte parashikuar. Kontrata e anësorit me “Djajtë e Kuq” përfundon në vitin 2026, por në këto moment edhe tre vite të tjera duken si një përjetësi. Britaniku është në konflikt të hapur me trajnerin Erik ten Hag teksa holandezi e bëri të qartë se Sancho do të stërvitet veçmas derisa të kërkojë falje.

Sancho deri më tani ka rezistuar dhe mund të vazhdojë ta bëjë duke qenë se aktualisht ka fituar interesin e Barcelonës. Katalanasit po ndjekin me shumë interes zhvillimet në Manchester dhe janë gati të bëjnë lëvizjen e tyre në merkaton e janarit.

Lexo edhe:

Opsioni i një transferimi falë formulës së huazimit tërheq jashtë mase blaugranat që do të shtonin edhe më shumë alternativat në repartin e avancuar sidomos në krahun e majtë duke qenë se Ansu Fati u largua me destinacionin Brighton.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...