Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ten Hag ribashkohet me “dashurinë e vjetër”, Antony zyrtarisht pjesë e Man. UTD  

Antony është zyrtarisht pjesë e skuadrës së Manchester United. Trajneri Ten Hag bashkohet sërish me sulmuesin e preferuar, duke vazhduar punën me përforcimin e skuadrën edhe në orët e fundit të merkatos.

22-vjeçari ka firmosur me “Djajtë e Kuq” për plot pesë sezone, pra Antony do luajë në “Old Trafford” deri në 2027-ën.

Duke folur pas zyrtarizimit te Man. UTD, Antony tha: “Ky është një moment i pabesueshëm në karrierën time. Është e pabesueshme që bashkohem me një klub kaq të madh dhe me kaq shumë histori. Të luaja me Erik ten Hag më ndihmoi të zhvillohesha shumë. Nuk mund të presë derisa të bashkohem me shokët e rinj të skuadrës dhe të jem pjesë e suksesit të Manchester United.”

Manchester United bëri një pagesë të “çmendur” prej plot 85 milionë paundësh për afrimin e sulmuesit brazilian nga Ajax.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...