Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ten Hag “shijon” humbjen e parë, Eriksen debuton e “Djajtë e Kuq”

Man. United ka pësuar humbjen e parë në epokën e trajnerit Erik Ten Hag. Në miqësoren e zhvilluar përballë Atleticos së Madridit, “Djajtë e Kuq” u mundën me rezultatin e ngushtë 0-1. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 86-të nga Joao Felix.

Përballja ishte tepër e zjarrtë dhe arriti t’i kalojë pritshmëritë e miqësores. Man. United në pjesën e parë i shkoi shumë pranë golit me Marcus Rashford dhe portieri Oblak u vendos në provë disa herë.

Pjesa e dytë u karakterizua nga zëvendësimet e shumta. Christian Eriksen debutoi me “Djajtë e Kuq” pasi zëvëndësoi Anthony Martial në minutën e 69-të.

Ndërsa Argjentinasi Lisandro Martinez, edhe pse ishte në stol, nuk u hodh në fushë për asnjë minutë.

Deri në nisjen e sezonin të ri në Premier League, Man. United do të zhvillojë një tjetër miqësore me 31 korrik përballë Rayo Vallecanos, ku pritet dhe rikthimi i portugezit Cristiano Ronaldo.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...