Featured

Ten Hag shtyn CR7 të largohet nga United, projektohet rikthimi në Itali

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Manchester United, edhe pse në sezonin e fundit shënoi 24 gola në të gjithë kompeticionet. Legjenda portugeze ka edhe një vit kontratë, por ardhja e trajnerit të ri i ka prishur qetësinë.

Ten Hag nuk e ka CR7 pjesë të projektit të tij. Futbolli i holandezit do bazohet në qarkullim topi, shumë kilometra në fushë, bashkëpunim dhe përulësi, fjalë që vështirë të gjenden në fjalorin e pesë herë fituesit të “Topit të Artë”.

37-vjeçari përfiton 23 milionë euro në sezon dhe do e ketë të vështirë të sigurojë një pagë të njëjtë diku tjetër. Gjithsesi, paratë nuk janë problem për Ronaldon, që kërkon një klub ambicioz dhe që i jep mundësinë të jetë protagonist.

Në skenë ka dalë emri i Romës, që kërkon të rritet shpejt dhe të garojë për objektiva të mëdha nën drejtimin e Jose Mourinhos. “Special One” ka një marrëdhënie shumë të mirë me goleadorin e njohur.

Trajneri mund të ndikojë në rikthimin e Ronaldos në Serie A, kampionat ku luajti 3 sezone me bardhezinjtë e Juventusit (2018-2021), duke fituar dy tituj, një Kupë Italie dhe dy Superkupa.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency