Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Tenis/ Alcaraz dhe Swiatek kryesojnë renditjen botërore

Spanjolli Carlos Alcaraz dhe polakja Iga Swiatek mbeten liderët e renditjes botërore të tenisit pas përfundimit të Grand Slamit të tretë të sezonit në Wimbledon.

Alcaraz, i cili fitoi për herë të parë Slamin e Londrës, ruan epërsinë përpara serbit Novak Djokovic që e mundi në finale, dhe rusit Daniil Medvedev, i cili u eliminua në gjysmëfinale.

Lexo edhe:

Në renditjen e femrave, Swiatek ruan kryesimin, pavarësisht se është eliminuar në çerekfinale në Wimbledon, e ndjekur nga bjellorusja Aryna Sabalenka dhe kazakja Elena Rybakina.

Fituesja e Wimbledon, Marketa Vondrousava, ka ngjitur plot 32 shkallë, pra renditet në vendin e 10-të.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...