Tenis

Tenis, Nadal e Federer e nisin mbarë në Shangai

Rafael Nadal e Roger Federer e nisin me këmbën e mbarë Mastersin e Shangait. Në raundin e parë të turneut aziatik, numri 1 në botë në renditjen e përgjithshme kaloi me rezultatin 2-0 me sete (6-2 dhe 6-21) Jared Donaldson, në një sfidë që zgjati vetëm 55 minuta. Spanjolli mori dy gejme me shërbimin e kundërshtarit në në cdo set, pa e vënë në asnjë moment në diskutim suksesin.

Nuk zhgënjen as Federer, që mposhti po 2-0 me sete (7-6 dhe 6-4) Diego Shwartzman, duke vuajtur disi për të avancuar në turin tjetër. Zvicëranit iu desh “tie break” për të ndalur rivalin në setin e parë, ndërsa në të dytin e pati më të lehtë. Në ndeshjet e raundit të parë nuk zhgënjyen as bullgari Grigor Dimitrov, gjermani Alexander Zverev, francezi Gilles Simon apo amerikanët Sam Querrey e John Isner.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top