Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Tenisti italian dëmtohet dhe tërhiqet nga çerekfinalja ndaj Bublik

Tenisti italian dëmtohet dhe tërhiqet
Tenisti italian dëmtohet dhe tërhiqet

Nuk kanë fund telashet për italianin Jannik Sinner. Si të mos mjaftonin paraqitjet zhgënjyese në ndeshjet e fundit, Sinner pësoi një dëmtim në ndeshjen çerekfinale ndaj Aleksander Bublik. Një dhimbje në kofshën e majtë detyroi tenistin të braktisë ndeshjen ndaj Bublik, që deri atëherë ishte në kryesim e sipër.

Seti i parë u mbyll në shifrat 7-5 në favor të Bublik, ndërsa i dyti u ndërpre 2-0 ku dhe aty ishte në avantazh kazaku. Ky dëmtim e rrezikon shumë italianin, pasi për pak ditë nis turneu i Wimbledon dhe pjesëmarrja e tij mbetet në dyshim.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër Aleksander Bubik do të ndeshet në gjysmëfinale me fituesin e çiftit Zverev-Jarry. ATP Halle është në ditët më emocionuese pasi të dielën do të zhvillohet finalja e madhe. Turneu transmetohet live dhe ekskluzivisht vetëm në kanalet e Supersport.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...