Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tension dhe karton i kuq, Boca fiton Superklasiken dhe afrohet me kreun

Boca Juniors triumfon me rezultatin minimal 1-0 në Superklasiken e Argjentinës ndaj River Plate dhe regjistron fitoren e katërt radhazi, që e afron edhe më shumë me kreun.

Para 54 mijë tifozëve në Bombonera, ishte sulmuesi Dario Benedetto ai që vulosi fatin e takimit me një gol të shënuar me kokë në minutën e 64-t, ndërsa rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund.

Nuk mungoi as tensioni në fushë, me plot 10 kartonë të verdhë dhe një të kuq për Rojon në minutën e 6 shtesë, ndërsa në fund Boca u ngjit në kuotën e 32 pikëve, dy më pak se Atletico Tucuman dhe River mbetet në kuotën e 29 pikëve.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...