Formula 1

Tension i lartë te Ferrari, Vettel-Leclerc “lajnë hesapet” në pistë

Tension i lartë në shtëpinë e Ferrarit, teksa dy pilotët, gjermani Sebastian Vettel dhe francezi Charlse Leclerc kanë kaluar një bashkëjetesë të vështirë këtë sezon dhe marrëdhëniet e tyre janë vënë në provë disa herë.

Megjithatë, duke parë se drejtuesit e skuadrës nuk ndërhynë asnjëherë për të vënë rregull dhe përcaktuar hierarkitë që në bokse, atëherë të dy vendosën të “lajnë hesapet” në pistë, në garën e parafundit të sezonit, në Brazil.

Kur të dy ishin në garë për vendin e katërt dhe jo për kreun, ishte Leclerc që doli mirë nga një kthesë dhe tentoi të befasojë gjermanin, por ky i fundit u kundërpërgjigj menjëherë dhe kontakti mes dy makinave bëri që të dy të mbyllnin garën.

Nga dinamika e ngjarjes, duket se ka qenë pikërisht Vettel më shumë fajtor për aksidentin, pasi të krijohet ideja që ia ka mbyllur shumë krahun, megjithatë u takon drejtuesve të Ferrarit që të zgjidhin këtë situatë dhe të marrin një vendim, pasi nisja e një tjetër sezoni me të dy pilotët, mund të rezultojë dështim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency