Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Tension te klubi italian, presidenti dhe drejtori sportiv “varen” në hyrje të stadiumit

Tension te klubi italian, presidenti dhe drejtori sportiv "varen" në hyrje të stadiumit
Tension te klubi italian, presidenti dhe drejtori sportiv "varen" në hyrje të stadiumit

Shtohet gjithnjë e më shumë tensioni te Pescara, teksa protesta e organizuar kundër presidentit Sebastiani ka arritur në një pikë pa kthim.

Kështu tifozeria ka varur dy manekinë me emrat e presidentit dhe të drejtorit sportiv Delli Carri, në hyrjen veriore të stadiumit “Adriatico”, aty ku rri zakonisht tifozeria ”Curva Nord”.

Natyrisht bëhet fjalë për një gjest makabër dhe shumë të rëndë, që ka nxitur edhe hetimin e forcave policore në Itali, por në të njëjtën kohë edhe një konfirmim që tifozeria e Pescarës nuk është aspak e kënaqur me mënyrën si po menaxhohet klubi.

Lexo edhe:

Skuadra ka vuajtur jo pak gjatë 8 viteve të fundit dhe aktualisht militon në Serinë C, teksa mundësia për t’u rikthyer në Serinë B është kompromentuar ndjeshëm, me skuadrën që ka zbritur në vendin e 6 dhe 27 pikë larg kreut.

Pak ditë më parë Pescara u përball edhe me dorëheqjen e trajnerit të mirënjohur çek, Zdenek Zeman, i cili ia kishte dalë të rikthejë futbollin e bukur dhe argëtimin te tifozeria, por problemet shëndetësore e detyruan të largohet nga stoli.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...