Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tensionet lihen pas, Pakistani do të luajë me Indinë për herë të parë që nga viti 2014

Lojtarët e Pakistanit morën vizë për të hyrë në Indi për nisjen e kampionatit të Azisë Jugore.

Është hera e parë që dy kombëtaret në fjalë përballen me njëra-tjetrën që nga viti 2014, edhe për shkak të problemeve të diktuara nga skualifikimi që përfshin Pakistanin (dy vjet përjashtim nga FIFA, nga 2016 në 2018).

Lexo edhe: 

Ndërsa vlen të theksohet edhe se marrëdhëniet mes dy kombeve janë shumë të tensionuara dhe në vitin 2018 sulmet në Bombei, ku 160 persona humbën jetët, kishin ringjallur mosmarrëveshjet midis dy popullsive.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...