Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tensionet me Algjerinë, Maroku anulon pjesëmarrjen në Kampionatit e Kombeve Afrikane

Problemet gjeopolitike dhe institucionale midis Marokut dhe Algjerisë, reflektohen edhe në futboll.

Në fakt, edicioni 2023 i Kampionatit të Kombeve Afrikane do të nisë në tokën algjeriane të premten.

Megjithatë, Maroku nuk do të jetë aty, me federatën e të cilit shpjegoi në një reagim zyrtar se ekipi i tyre nuk mundet kurrsesi të udhëtojë në drejtim të Algjerisë.

“Ekipi maroken i futbollit nuk mund të udhëtojë në Konstantin, Algjeri, për të luajtur edicionin e shtatë të Kampionatit të Kombeve Afrikane, i cili do të luhet midis 13 janarit dhe 4 shkurtit 2023 për të mbrojtur titullin e kampionit në fuqi, fluturimi zyrtar i ekipeve marokene të futbollit, nga Rabat në Konstantin nuk është konfirmuar”-bën me dije federata marokene.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...