Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Tensionet me De Laurentiis, Spalletti i “jep duart” Napolit

Luciano Spalletti mund të largohet nga Napoli në fund të sezonit.

Sipas raportimeve të medieve italiane, pavarësisht se fitoi titullin e Seria A, tekniku kërkon largimin.

Lexo edhe: 

Ky vendim i Spallettit duket se vjen për shkak se mes tij dhe presidentit Aurelio De Laurentiis ka tensione.

Megjithatë, nëse largohet në fund të sezonit trajneri do duhet t’i paguajë Napolit 8 milionë euro për mosrespektim të kontratës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....