Futboll

Tentojnë ta grabitin, shoku i skuadrës së Ronney-t plagoset me thikë

Përvojë e hidhur për Andre Wisdom, mbrojtësin e Derby County-t, ekipit të divizionit të dytë në Angli.  Lojtari anglez, shok skuadre me Wayne Rooney, u godit me thikë nga disa banditë që donin ta vidhnin ndërsa dilte nga makina e tij në Liverpool.

Ishte vetë klubi e Derby County-t që e dha lajmin, duke sqaruar se Wisdom pësoi “një sulm të paprovokuar dhe aktualisht është në gjendje të qëndrueshme. Ai pësoi lëndime që e detyruan të shtrohej në spital. Tani qëllimi ynë është t’i japim atij dhe familjes së tij mbështetjen maksimale.” Sipas raportimeve në shtypin anglez, ai po vizitonte të afërmit në periferinë e Toxteth.

“Shërohu sa më shpejt, Wis!”, ishte “cicërima” e publikuar nga klubi anglez, në profilin e tij zyrtar. Ish-lojtari i Liverpoolit ishte protagonist në fitoren 2-1 të Derby-t ndaj Reading, të shtunën, e cila e afroi skuadrën edhe më pranë zonës së play-off-it për promovim në Premier League.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency