Kategoria Superiore

Teqja, si lider: Dua Superkupën, përforcimet jo thjesht për numër

Olsi Teqja me petkun e liderit të Kukësit në prag të nisjes së sezonit të ri futbollistik. Edhe pse ka vetëm 6 muaj te verilindorët, mbrojtësi kryeqytetas, në intervistën e dhënë për faqen e klubit flet si “veteran” dhe tregon objektivat që kanë nënkampionët e vendit.

Faza dhe nevoja e përforcimeve: Kushtet janë shumë të mira, temperaturat normale, jo vapë si në Shqipëri. Po punojmë me seriozitet. Presim të kemi plotësime në repartin e mbrojtjes. Me këtë gjë po merren drejtuesit, pasi kanë bërë analizën e duhur të situatës. Ata e dinë se ku çalon ekipi. Shpresoj të kemi përforcime shumë të mira, sepse kështu mund të jemi ekip konkurrues në sezonin e ri. Tani e kam eksperiencën e duhur për ta drejtuar repartin e mbrojtjes.

Roli i liderit: Është një përgjegjësi shumë e madhe, sepse edhe ata që kanë qenë para meje kanë bërë shumë mirë, kanë fituar çdo trofe të mundshëm. Ata janë për t’u përshëndetur. Personalisht e kam filluar mbarë me Kukësin. Në gjashtë muaj fitova një trofe, Kupën e Shqipërisë. Shpresoj që së shpejti të fitoj edhe Superkupën e Shqipërisë. Objektivat? Kukësi futet çdo sezon me pretendime të mëdha.

Rivaliteti në kampionat: Nuk duhet të shohim çfarë bëjnë dhe synojnë rivalët, por të përqendrohemi te vetvetja. Diferencat mes ekipeve në Superiore janë shumë të vogla. Shpresoj të bëjmë përforcimet e duhura. Nuk na duhet një fryrje e grupit sa për numër, por cilësi në pozicione të veçanta. Me një grup solid, ku mbizotëron konkurrenca, e kemi rrugën e hapur drejt sukseseve të mëdha”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency