Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ter Stegen nuk ia del, Xavi thërret portierin 17-vjeçar për ndeshjen me Porton

Ashtu siç pritej, Xavi duhet të bëjë pa Marc-Andre ter Stegen në ndeshjen shumë delikate kundër Porto-s, që është vendimtare për kalimin e raundit në Champions League.

Inaki Pena do të jetë në portë për Barcelonën, ndërsa për të plotësuar numrin e portierëve kreu i stolit të katalanasve ka thirrur 17-vjeçari amerikan Kochen.

Lexo edhe:

Lista e Barcelonës:

Portierë: Inaki Pena, Astralaga, Kochen.

Mbrojtës: Joao Cancelo, Balde, Araujo, Martinez, Christensen, Marcos Alonso, Kounde, Casado.

Mesfushorët: Pedri, Romeu, Gundogan, Fermin Lopez, Sergi Roberto, de Jong.

Sulmues: Ferran Torres, Lewandowski, Raphinha, Joao Felix, Lamine Yamal

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...