Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Ter Stegen shpalos objektivat: Dua të luaj në Europianin e shtëpisë

Pas shumë vitesh si rezervë e Manuel Neuer, Marc-Andre Ter Stegen është gati të marrë numrin një të Gjermanisë. Është ky objektivi i gardianit të katalanasve para Europianit të vitit 2024 që zhvillohet në Gjermani. Në një intervistë për Kicker, Ter Stegen theksoi se është maturuar në vitet e fundit ndërsa nuk ngurroi t’i uronte edhe shërim të shpejtë rivalit të tij, Neuer.

“Në vitet e fundit mendoj se paraqitjet e mia kanë qenë në nivele të larta, jam maturuar edhe në kombëtare e ndihem gati për hapin e radhës. Objkektivi im është të jem numri një i kombëtares, përveç se i Barcelonës.

Lexo edhe:

Do të bëj gjithçka është e mundur për t’i ofruar maksimumin e nivelit tim skuadrës së Barçës dhe kombëtares. Në muajin mars do të takohem me trajnerin Flick dhe stafin e tij dhe më pas do të jetë ai që do të marrë vendimin se kush do të jetë numri një tek Gjermania. Mendoj se duhet të ketë disa ndryshime.

Dua të luaj në Euro 2024, është Europiani i shtëpisë. Unë dua të ndihem një lojtar i rëndësishëm për kombëtaren. Neuer? I uroj më të mirën, shpresoj që të ketë një rikuperim të mbarë dhe të shpejtë. Është një portier i madh, i ma dërguar mesazh pas aksidentit pasi kam respekt për atë”, u shpreh Ter Stegen.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...