Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

Tërboi tifozët, mesfushori i Realit: Ndjesë të gjithëve, e dreqosa

Real Madrid fitoi 2-3 me përmbysje ndaj Villarealit dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Mbretit. Aurelien Tchouameni mungoi për shkak të një dëmtimi muskulor, por veprimi i tij zemëroi tifozët “Los Blancos”.

https://twitter.com/i/status/1616208583225475072

Mesfushori francez fluturoi drejt Parisit për të ndjekur ndeshjen e NBA mes Detroit Pistons dhe Chicago Bulls, në të njëjtën kohë kur po luante edhe Reali i tij. 22-vjeçari ka kërkuar falje për veprimin e kryer nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, aty ku shkroi:

U kërkoj falje klubit, stafit teknik, shokëve të skuadrës dhe tifozëve të Real Madridit që isha prezent në një event tjetër ndërkohë që po luftonim për kualifikimin në Kupë. Sigurisht që e ndoqa ndeshjen ndaj Villarealit, por padyshim që veprimi im ishte i gabuar. Më vjen shumë keq”, u shpreh Tchouameni.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...