Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Tërheqja nga Kombëtarja pas EURO 2024? Morata: Vendim i vështirë, por po e mendoj!

Në një prononcim të bërë së fundmi për mediet, Alvaro Morata ka folur për shumë çështje sa i përket të ardhmes së tij.

Sulmuesi i Spanjës, i cili ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në rrugëtimin e kësaj skuadre në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, foli në prag të ndeshjes gjysmëfinale ndaj Francës për mundësinë e tërheqjes nga përfaqësuesja pas EURO 2024.

Lexo edhe:

I pyetur pikërisht për këtë çështje, 31-vjeçari tha se është një vendim i vështirë, por që edhe mund të ndodhë.

“Varet, varet si do të shkojnë gjërat. Është e vështirë të marrësh një vendim të tillë, por është një mundësi”-u shpreh Alvaro Morata.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...