Boks

Tërhiqet Wladimir Klitschko, nuk ka revansh me Joshua

Në moshën 41-vjeçare, Wladimir Klitschko tërhiqet nga bota e boksit. Dy herë kampioni i botës në peshat e rënda e njoftoi vendimin nëpërmjet një deklarate në faqen e tij zyrtare në YouTube. “Kërkova pak javë kohë përpara se të vendosja. Ishte e nevojshme të kalonte pak kohë pas humbjes në Ëembley. Kam arritur të gjithë objektivat që ëndërroja, si në boksin amator, ashtu edhe në atë profesionist. Tani dëshiroj të nis një jetë të re pas sportit”, ishin fjalët e Wladimir Klitschkos.

Lajmi bëri menjëherë bujë, aq sa nga klikimet e shumta faqja ishte për pak kohë e padisponueshme. Në mesazhin publik, kampioni ukrainas u shpreh i lumtur për gjithçka kishte arritur.

“Nuk e imagjinoja kurrë që do të kisha një karierë kaq të gjatë dhe të suksesshme. Jam shumë mirënjohës për këtë fakt”, tha ai, duke falënderuar të gjithë ata që e kanë mbështetur, “në veçanti famijlen, skuadrën dhe tifozët”.

Me vendimin për tu tërhequr nga boksi, Wladimir Klitschko hoqi doorë nga sfida për titullin me Anthony Joshua, që në muajin Prill e mposhti me “knock out” teknik në raundin e 11-të. Revanshi ishte parashikuar të zhvillohej më 11 Nëntor në Las Vegas. Klitschko e mbyll karrierën e jashtëzakonshme si boksier profesionist me 64 fitore dhe 5 humbje. Gjigandi ukrainas ka fituar medaljen e artë olimpike, ndërsa ka qenë kampion i brezave WBA, IBF, WBO e IBO në peshat e rënda.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency