Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tërhoqi skuadrën nga fusha, presidenti i Istanbulspor shpjegon arsyet

Tërhoqi skuadrën nga fusha, presidenti i Istanbulspor shpjegon arsyet
Tërhoqi skuadrën nga fusha, presidenti i Istanbulspor shpjegon arsyet

Presidenti i Istanbulspor, Ecmel Faik Sarioglu vendosi të tërheqë skuadrën nga fusha e lojës në minutën e 73-të të ndeshjes ndaj Trabzonsporit. Shkak u bë një penallti e dhënë nga VAR-i, teksa pas rreth 24 orësh nga ngjarja, presidenti Sarioglu theu heshtjen, duke shpjeguar vendimin e tij.

“Përgjegjës për tërheqjen e ekipit nga fusha janë arbitrat dhe Federata Turke e futbollit. VAR-i kishte 5 minuta që shihte episodin dhe nuk merrte dot një vendim, ndaj ndërhyra për të tërhequr ekipin. Mund të na dërgojnë edhe një ligë më poshtë, por nuk ka rëndësi. E rëndësishme është që të ketë drejtësi. Unë vetë jam nga Trabzoni dhe nuk doja që një gjë e tillë të ndodhte në këtë ndeshje, por e kam theksuar gjithmonë që duam drejtësi në fushë. Federata Turke është përgjegjëse dhe ajo nuk jep dorëheqjen, por duhet shkarkuar”, tha Sarioglu, duke thumbuar presidentin e Federatës Turke të Futbollit.

Lexo edhe:

Te Istanbulspor luajnë edhe disa futbollistë shqiptarë si Eduart Rroca, Valon Et’hemi dhe Florjan Loshaj, me këtë të fundit që ishte dhe protagonist i penalltisë që solli vendimin për tërheqjen e ekipit nga fusha.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...