Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tërmeti 6.9 ballë shkakton panik, ndërpritet ndeshja

Gjatë ndeshjes mes Atlético Chiriquí dhe Universitarios në stadiumin “San Cristóbal”, Panama, u regjistroi një tërmet të fortë, që detyroi zyrtarët ta ndërprisnin takimin prej frikës së krijuar.

Tërmeti me magnitudë 6.9 ka ndodhur në minutën e 61-të të lojës. Gjithçka ka nisur të lëkundjet, me spektatorët që u larguan të tmerruar nga tribuna, duke iu bashkuar lojtarëve në fushë.

Lexo edhe: 

“Nuk e di se çfarë do të ndodhë tani…”, – tha një prej komentatorëve. – “E vërteta është se kjo dridhje në stadiumin “San Cristóbal” është shumë e fortë. Nuk e di protokollin kur kjo ndodh në një ngjarje sportive, do të mendoja se ndeshja mund edhe të ndërpritet”, u dëgjua gjatë transmetimit.

Ndeshja u ndërpre për 30 minuta dhe fatmirësisht rifilloi më vonë pa asnjë pasojë.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...