Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Tërmeti në Turqi, nën rrënoja edhe ish-lojtari i Chelsea-t e Newcastle

Atsu
Atsu

Turqia është duke kaluar një situatë tejet të vështirë për shkak të tërmetit që tronditi vendin. Bëhej fjalë për një tërmet shkatarrimtar me magnitudë 7.8, teksa janë me mijëra personat që kanë humbur jetën ndërsa ende një pjesë e madhe janë nën rrënoja në pritje të operacionit të shpëtimit.

Së fundmi, bëhet e ditur se edhe ish-lojtari i Chelsea, Everton e Newcastle në Premier League, Christian Atsu është nën rrënoja. Mesfushori ishte transferuar në Turqi verën e kaluar dhe aktivizohej me skuadrën e Hatayspor dhe për pasojë nuk i ka shpëtuar tërmetit të frikshëm që goditi Turqinë. Së fundmi, për Atsu reagoi edhe Federata e Ganës që shpreson të marrë lajme pozitive.

Ndërkohë, për t’u theksuar është edhe fakti se dy lojtarë dhe dy pjesëtarë të Hatayspor u shpëtuan disa orë më parë nga operacionet e kërkim shpëtimit teksa për fat ishin në gjendje të mirë shëndetësore.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...