Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tërmeti tragjik, Duka: Ngushëllime popullit dhe Federatës Marokene të Futbollit, mendimet tona janë me ju

Duka mesazh Kombëtares
Duka mesazh Kombëtares

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka shprehur ngushëllimet drejt popullit dhe Federatës Marokene të Futbollit, pas tërmetit tragjik që u mori jetët mijëra viktimave.

Në një reagim në rrjetet sociale, Duka theksoi se në këtë moment të vështirë të gjithë janë me mendje e me zemër me viktimat dhe familjet e tyre.

Lexoni edhe: 

“I tronditur nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Marokun, duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të pallogaritshme materiale në të gjithë vendin.

Në emër të Federatës Shqiptare të Futbollit, dëshiroj ti shpreh popullit maroken dhe Federatës Marokene të Futbollit ngushëllimet e mia më të ndjera e më të sinqerta në këtë moment të dhimbshëm për të gjithë.

Në këtë moment të vështirë të gjithë mendimet tona janë me viktimat dhe familjet e tyre dhe të gjithë njerëzit që janë prekur nga kjo fatkeqësi.

Teksa lutemi për ju, u urojmë shërim sa më të shpejtë të lënduarve si edhe shpresojmë shumë për një rimëkëmbje të shpejtë e rikthim në normalitet.”-shkruan Armand Duka.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....