Bundesliga

“Terminatori” Haaland shënon katër gola, Dortmundi përmbys Herthan

Erling Haaland një “bishë” e pamëshirshme e Borussias së Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi katër herë në fitoren me përmbysje 2-5 të verdhezinjve në fushën e Herthas së Berlinit. Dhe ç’është me pabesueshmja të gjithë golat skuadra e Lucien Favre i shënoi në pjesën e dytë.

Dortmundi shkoi në pushimin mes pjesë në disavantazh 1-0, pasi në minutën e 35-të për vendasit shënoi Cunha. Sapo nisi fraksionin i dytë, u shfaq në versionin “terminator” 20-vjeçari nordik, që realizoi dy gola të shpejtë në minutat 47’ dhe 49’, ndërsa të tretin në të 62-tën. Guerreiro i dha goditjen e radhës Herthas në minutën e 70-të, ndërsa Cunha shënoi të dytin personal, këtë radhë me 11-metërsh, për rezultatin 4-2. Haaland ende nuk kishte mbaruar punë, teksa në të 79-tën shënoi golin e fundit të takimit, atë të rezultatit 2-5.

Ndërkohë sfida mes Eintrachtit të Frankfurtit dhe Leipzigut u mbyll 1-1. Për vendësit shënoi në pjesën e parë Barkok, ndërsa golin e miqve e realizoi Poulsen.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency