Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ters për Milan, Maignan i duhen edhe rreth 40 ditë të tjera jashtë fushës së blertë

Duket se Milan do i duhet goxha kohë që një pjesë e konsiderueshme e lojtarëve të kalojnë dëmtimet dhe të vihen në dispozicion të trajnerit Stefano Pioli.

Mediet italiane raportojnë që portieri Mike Maignan, një nga kontribuuesit më të mëdhenj në sigurimin e titullit kampion të Seria A në sezonin 2021-2022, do duhet të qëndrojë edhe për goxha kohë larg skuadrës.

Më saktësisht francezit do i duhet të presë minimum rreth 30-40 ditë të tjera që të mund të nisë punën me grupin.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...