Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Terzic: Fitore e merituar, ju tregoj çfarë na mungoi kundër Werderit

Borussia Dortmund iu fal golit të Julian Brandt për të thyer 1-0 Werder Bremen në duelin e parë të javës së tetë në Bundesliga.

Verdhezinjtë vuajtën deri në momentin që u zhbllokua takimi. Suksesi ka ngjitur verdhezinjtë përkohësisht në vendin e parë.

Trajneri i nënkampionëve të Gjermanisë, Edin Terzic analizoi ndeshjen e djemve të tij në prononcimin pas ndeshjes, teksa u shpreh:

Lexo edhe:

Një fitore e merituar, por na mungoi goli i dytë. Përveç një çerekorëshi mes minutave 10-25, ne luajtëm shumë mirë.

Na mungoi diçka në zonën kundërshtare dhe në konkretizimin e aksioneve dhe rasteve që krijuam.

Gjithsesi, ne e kishim ndeshjen nën kontroll, teksa mendoj se pjesa e dytë ishte shumë e mirë”, u shpreh Edin Terzic.

VIDEO/ Mjafton goli i Brandt, Dortmundi mposht Werderin dhe merr kreun

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...