Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Terzic: Ishim katastrofë, tani t’i marrim kreun Bayernit

Dortmund ka zhgënjyer shumë në ndeshjet e fundit. Në harkun e gjashtë ndeshjeve, verdhezinjtë u eliminuan nga Champions League dhe nga Kupa e Gjermanisë. Në fundjavë humbja 4-2 ndaj Bayern Munchen solli edhe dorëzimin e kreut të Bundesligës.

Të mërkurën, Dortmund u mund 2-0 nga Leipzig duke u eliminuar nga Kupa e Gjermanisë. Pas ndeshjes, trajneri Edin Terzic u shpreh i zhgënjyer. Ai theksoi se ishte një ndeshje për tu harruar, ndërsa u shpreh se fokusi do të jetë tek dueli me Bayernin për titullin kampion.

Lexo edhe: 

“Jemi jashtëzakonisht të zhgënjyer. Ishte një mbrëmje e keqe, e gjitha për t’u harruar. Në mbrojtje patëm probleme, ndërsa në sulm humbëm shumë topa. Pjesa e parë ishte një katastrofë e vërtetë!

Nuk mund të luash një çerekfinale në mënyrë të tillë nëse dëshiron të marrësh trofeun. Jemi ende në garë për titullin kampion. Do të provojmë deri në fund, do të provojmë gjithçka në javët që kanë mbetur. Nëse i fitojmë të gjitha ndeshjet do kemi mundësi për t’u shpallur kampion”.

Në gjysmëfinalet e Kupës së Gjermanisë u kualifikuan Eintracht Frankfurt, Leipzig, Stuttgart dhe Freiburg.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...