Formula 1

Testet në Montmelo/ Befason McLaren, probleme për Mercedes

Në pritje të startit të sezonit të ri të Formulës 1, pilotët dhe makinat po vijojnë testet zyrtare në pistën e Montmelos në Barcelonë.

Ditën e sotme ka befasuar makina McLaren e Lando Norris, që ka vendosur kohën më të shpejtë të këtyre provave, duke përdorur gomat C5.

Vetëm kohën e 4 dhe të 7 më të mirë kanë vendosur makinat Ferrari, me Vettel dhe Leclerc, që sot zgjodhën të testojnë gomat C3.

Paraqitja aspak pozitive për makinat Mercedes dhe Renault, që kanë regjistruar vetëm kohët e fundit më të shpejta në renditje, ndërsa skuadra gjermane ka shfaqur probleme shqetësuese në këto teste.

Kohët e pilotëve në testet zyrtare, në Montmelo:
1. Lando Norris (McLaren), 1:17.709, 80 xhiro
2. Pierre Gasly (Red Bull), 1:17.715, 136 xhiro
3. Lance Stroll (Racing Point), 1:17.824, 82 xhiro
4. Sebastian Vettel (Ferrari), 1:17.925, 81 xhiro
5. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), 1:18.589, 99 xhiro
6. Alexander Albon (Toro Rosso), 1:18.649, 103 xhiro
7. Charles Leclerc (Ferrari), 1:18.651, 29 xhiro
8. Kevin Magnussen (Haas), 1:18.769, 131 xhiro
9. George Russell (Williams), 1:19.662, 119 xhiro
10. Daniel Ricciardo (Renault), 1:20.107, 77 xhiro
11. Valtteri Bottas (Mercedes), 1:20.167, 7 xhiro
12. Lewis Hamilton (Mercedes), 1:20.332, 83 xhiro
13. Nico Hulkenberg (Renault), 1:20.348, 80 xhiro

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency