Formula 1

Testet zyrtare, Hamilton ‘eklipson’ sërish Vettelin

Në ditën e 4-t dhe të fundit të testeve zyrtare, në Montmelo të Barcelonës, Lewis Hamilton ka treguar se jo më kot është kampioni në fuqi i botës, në Formula 1. Piloti i Mercedesit ka vendosur kohën më të shpejtë të këtyre testeve, me 1’19”333, duke lënë pas pilotin e McLarenit, Vandoorne dhe rivalin e tij kryesor, gjermanin e Ferrarit, Sebastian Vetel.

Gjithsesi, kjo nuk ishte koha më e mirë për pilotin e Ferrarit, pasi në ditën e dytë të provave, ai regjistroi një xhiro akoma më të shpejtë dhe në përfundim të testeve zyrtare, arriti të renditej i dyti për xhiron më të shpejtë.

Pjesa e parë e ditës ishte jo fort optimale për të marrë maksimumin, ndërsa pasditja dhuroi kushte mjaft të mira atmosferike, por edhe të pistës dhe pilotët patën mundësi të testojnë ashtu si duhet makinat e tyre.

Formula 1 do të startojë sezonin e vitit 2018, më 25 Mars, me Çmimin e Madh të Melbournit në Australi, ndërsa gara e fundit do të zhvillohet në Emiratet e Bashkuara Arabe, plot 8 muaj më vonë, më 25 Nëntor.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency