Formula 1

Testet zyrtare/ Red Bull, ‘me krahë’ në Barcelonë

Dita e dytë e testeve zyrtare të Formulës 1, në Montmelo të Barcelonës, ka pasur si protagonist pilotin australian të Red Bullit, Daniel Ricciardo, i cili ka kryer xhiron më të shpejtë, duke ndalur kronometrin në 1 minutë, 18 sekonda dhe 47 të mijtat, me gomat e reja “hypersoft”.

Edhe për pilotët e Mercedesit, Hamilton dhe Bottas, ka qenë një ditë shumë e mirë, pasi kanë regjistruar përkatësisht xhiron e dytë dhe të 3-të më të mirë, gjatë testeve.

Sebastian Vettel, që ishte më i shpejti në ditën e parë të testeve, sot regjistroi vetëm kohën e 4-t më të mirë, me 1’19’’541, pas 66 xhirove të kryera.

To Top