Serie A

Testi i alkoolit jo i rregullt, mesfushorit të Interit i kthejnë sërish patentën

Më 11 korrik të këtij viti mesfushori kroat i Interit, Marcelo Brozovic u ndalua nga Policia e Milanos, pasi kishte kaluar me semafor të kuq dhe më pas i ishte nënshtruar testit të alkoolit, ku kishte rezultuar se kishte konsumuar pak mbi masën e lejuar.

Masa e marrë ndaj kroatit ishte një gjobë dhe pezullim i lejes së drejtimit, ndërsa edhe klubi i Interit reagoi duke gjobitur Brozovic, për sjelljen e gabuar dhe shembullin aspak të denjë që kishte dhënë.

Megjithatë Brozovic apeloi vendimin dhe arriti të marrë sërish mbrapsht patentën e tij, pasi avokati i tij Danilo Buongiorno kishte arsyetuar se testi i alkoolit kishte treguar për një konsum shumë pak mbi normën dhe se duhej llogaritur edhe toleranca që parashikohet për shkak të gabimit të testit.

Tani mesfushori 27-vjeçar i Interit do të ketë sërish mundësi të shëtisë me makinën e tij nëpër rrugët e Milanos, ndërsa menjëherë pas datës 11 korrik, reagoi duke premtuar se nuk do të konsumojë më alkool, por vetëm ujë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency