Conference League

Tetë duelet e fazës “play off”/ Cana i sjell fat Marseille, short i pranueshëm edhe për Leicester

Europa Conference League është turneu më i ri i UEFA-s. Finalja e madhe do të zhvillohet në “Air Albania” më 25 maj të vitit 2022, me vendin tonë që do të presë për herë të parë një ndeshje kaq të rëndësishme.

Tetë skuadra nuk morën pjesë në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, pasi kanë siguruar kalimin në raundin e 1/8-ve. Ish-kapiteni legjendar i kombëtares kuqezi, Lorik Cana ishte i ftuari i UEFA-s në hedhjen e shortit. Ndeshjet e para do të luhen më 17 shkurt, teksa sfidat e kthimit më 24 shkurt.

Short i pranueshëm për Marseille dhe Leicester City, teksa shumë interesante do të jenë edhe dy duelet mes skocezëve të Celtic dhe Bodo/Glimt, kampionëve të Norvegjisë.

Marseille – Qarabag
PSV – Maccabi Tel Aviv
Fenerbahce – Slavia Praga
Midtjylland – PAOK
Leicester City – Randers
Celtic – Bodo/Glimt
Sparta Praga – Partizani
Rapid Vienë – (Vittese vs Tottenham)

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency