Kategoria Superiore

Teuta bën pazar te Kukësi, u merr dy futbollistë verilindorëve

Moda e rikthimeve vijon tek Teuta, pas Rustem Hoxhës dhe Xhemalajt, një tjetër ish futbollist i “djemve të detit” do të riveshë fanellën blu, ai është ish kapiteni Arbër Çyrbja.

25-vjeçari u largua nga Teuta në verën e vitit 2018 për të nënshkruar me Kukësin, vetëm një sezon zgjati aventura e tij me veri-lindorët dhe tashmë mesfushori i është përgjigjur thirrjes së shtëpisë së tij duke u rikthyer tek skuadra durrsake.

Çyrbja edhe pse është nga Shijaku pak është aktivizuar me Erzenin sepse të gjithë karrierën e ka ndërtuar pikërisht tek “djemtë e detit” dhe konsiderohet si një afrim i cili mund të bëjë diferencën për ekipin e drejtuar nga Bledi Shkëmbi.

Nuk është vetëm Çyrbja ai që ka lëvizur në aksin Kukës-Durrës sepse tashmë është zyrtarizuar edhe afrimi i portierit Stivi Frashëri. 28-vjeçari e mbylli aventurën me nënkampionët pas eliminimit nga Europa League dhe tashmë do të nis një tjetër etapë në karrierën e tij.

Korçari do të zëvendësoj Isli Hidin me të cilin klubi nuk rinovoi pas kompeticioneve europiane. Gardiani prej pak më shumë se një sezoni kishte fituar statusin e titullarit tek Kukësi, edhe pse në fund nuk pati interes dypalësh për të vijuar bashkëpunimin. Teuta është skuadra e 5-të në karrierën e Frashërit pas Bylisit, Tiranës, Flamurtarit e Kukësit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency