Kategoria Superiore

Teuta “blindon” deri në verë të vitit të ardhshëm talentin e Superiores

Teuta bën “goditjen” e madhe në janar. Jo nga ato që ndodhin zakonisht me shumë bujë, por që në fund dalin “skarco”. Klubi durrsak realizon “blerjen” me të rëndësishme, blindon me kontratë deri në vitin 2021 “xhevahirin” e futbollit shqiptar, Sherif Kallakun.

Sipas marrëveshjes së firmosur, mesfushori do të vazhdojë të mbrojë ngjyrat e Teutës dhe për një tjetër sezon. Kontrata aktuale e 21-vjeçarit skadonte në verën e ardhshme. Kallaku bëhet lojtari i parë i cili rinovon marrëveshjen e tij me ekipin e Teutës.

Drejtuesit e klubit e kanë kuptuar që një futbollist i tillë është një “minierë ari”, ndaj nuk duhet neglizhuar për ta humbur më pas me parametër zero.

Të paktën për një vit kalendarik Teuta nuk ka frikë se Kallaku mund të largohet pa i siguruar një shumë të majme klubit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency