Abissnet Superiore

Teuta–Dinamo, “Nëndetësja” kërkon konfirmimin para derbit

Kampionët e vendit përballë një emri të madh të rikthyer në elitë me ambiciet maksimale. Teuta-Dinamo është një ndër sfidat më të rëndësishme të javës së tretë të Abissnet Kategoria Superiore. Bregdetarët e Edi Martinit e kanë nisur sezonin si duhet, pas triumfit në Superkupë, fitorja ndaj Partizanit dhe pastaj një barazim i arritur në inferioritet numerik në Shkodër.

Morali në kampin e Teutës është i lartë. Dinamo ndërkohë vjen në këtë sfidë me detyrimin për të reaguar. Pas barazimit me Laçin, ka ardhur befasia në Kupë përballë Erzenit, ku blutë u mundën 1-0, por gjithsesi kanë të gjitha mundësitë për ta përmbysur rezultatin në kthim.

E gjithë vëmendja është te kjo sfidë me Teutën, ambient i njohur për Bledi Shkëmbin që i ka drejtuar më parë bregdetarët dhe tani ka marrë misionin për të ringritur aty ku i takon Dinamon. Në kampin bregdetar, lajme të mira për Martinin, që ka rikuperuar mbrojtësin Ivanovic dhe ka të gatshëm edhe Plakun e vetmja mungesë ajo e Todorovskit të ndëshkuar me karton të kuq me Vllazninë, që me shumë mundësi mund t’i hapë dyert e formacionit titullar Hektor Idrizajt.

Për Dinamon është një sfidë rëndësia e së cilës rritet edhe për faktin se në takimin pasardhës vjen derbi i madh me Partizanin, një takim ku blutë natyrisht duan të shkojnë me frymën e duhur.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency