Kategoria Superiore

Teuta e minutave të fundit, kur goli vjen në limit!

Një ndeshje futbolli luhet deri në vërshëllimën përfundimtare të gjyqtarit. Në këtë sprint final të sezonit Teuta e Bledi Shkëmbit po tregohet një skuadër “gjermane”, që beson deri në fund për të arritur të pamundurën. Këtë sezon 3 nga 10 fitoret e arritura, “djemtë e detit” i kanë me përmbysje rezultati, ndaj Tiranës në javën e 11-të më dy nëntor  në Shijak, një javë më pas ndaj Kamzës në transfertë dhe më 15 shkurt ndaj Kukësit. Edhe në 7 barazimet me gola 3 i ka pasi ka qënë në disavantazh, ashtu si në mesjavë ndaj Kukësit në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Të tilla paraqitje janë tregues i forcës psikologjike të skuadrës, që e rindërtuar këtë vit me shumë ndryshime në emra, duket se gjënë e parë që pa përqafuar është mentaliteti i injektuar nga trajneri.

Bledi Shkëmbi i cili vjen nga një periudhë e lavdishme si futbollist me fanellën e Skënderbeut kërkon nga skuadra jo vetëm të luajnë futboll argëtues por të besojnë deri në fund tek rezultati, madje në çfarëdolloj situate. Barazimi i të martës nuk i afron me gjysmëfinalet e Kupës, por është tregues i forcës dhe mentalitetit që ky grup ka. Për ta asgjë nuk është e pamundur dhe pavarësisht se në sfidën e kthimit u nevojitet fitorja askush nuk mund të thotë me siguri që kjo skuadër nuk mund t’ia dalë. Ashtu siç reaguan edhe pse ishin në disavantazh të dy golave ndaj Kukësit 5-minuta përpara fundit, ashtu mund të shkaktojnë një tjetër paraqitje mbresëlënëse. Golat e minutave të fundit nuk janë një rastësi pasi diçka e tillë ka ndodhur shpesh me Teutën e këtij edicioni, që forcën e ka tek grupi dhe mentaliteti i injektuar.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency