Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Teuta, firmos sulmuesi ganez Latif Amadou

Latif Amadou është zyrtarisht afrimi i radhës te skuadra e Teutës në këtë merkato vere. Sulmuesi ganez, i datëlindjes 1993, do t’i bashkohet menjëherë ekipit brendetar në përgatitijet që po zhvillon në Ohër të Maqedonisë, pasi palët ranë dakord për hedhjen e firmës mbi kontratë.

Në fakt stafi teknik i Teutës e kishte dhënë prej disa ditësh pëlqimin për 24-vjecarin, që gjatë sezonit të fundit është aktivizuar me Dinamo Brest në Ligën e Parë të Bjellorusisë.

Latif Amadou është një sulmues i fortë dhe me kontroll të mirë të topit, duke i bindur drejtuesit e Teutës për t’i ofruar një kontratë.

Duhet theksuar gjithashtu se Latif Amadou është grumbulluar edheme skuadrën U-23 të Ganës, si një elememt me potencial.

Tashmë mbetet detyrë e trajnerit Gugash Magani për ta përshtatur sulmuesin në skemat dhe mekanizmat e skuadrës durrsake, që e nis sezonin e ri thuasje e ndryshuar totalisht.

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....