Abissnet Superiore

Teuta “makthi” i Kamzës në këtë sezon

Nga mbijetesa te zona europiane. Kamza pret në shtëpi Teutën, për të konfirmuar ambiciet drejt zonës së lart të klasifikimit. Skuadra e Ndreut kërkon ti japë vazhdimësi fitores së fundjavës së kaluar në Lushnjë, por edhe të qëndrojë në garën për vendin e tretë.Pas tre fitoreve në 5 ndeshjet e fundit të luajtura, objektivi është vijimi i ecurisë pozitive, por mbi të gjitha për ta rikthyer faktorin fushë në elementin që e ka favorizuar ekipin në gjysmën e parë të sezonit, ku deri nën nëntorin e kaluar ishin të pamposhtur edhe përballë rivalëve si Skënderbeu, Kukësi e Partizani.

Supremacia në shtëpi u venit më 10 dhjetor, me disfatën 1-0 ndaj Luftëtarit, ndërsa prej asaj periudhe skuadra ka regjistruar tre humbje dhe vetëm një fitore përballë publikut të saj. Rikthimi i Zguros nga pezullimi dhe fakti që skuadra do të jetë e plot për ndeshjen e kësaj të mërkure jep garanci.Gjithsesi, momenti i vështirë i Teutës dhe fakti që durrsakët ndodhen në zonën e rënies nga kategoria nuk duhet të shërbejnë si arsye për ti nënvlerësuar. “Djemtë e detit” kanë arritur të regjistrojnë dy barazime 1-1 në fushën e Kamzës gjatë këtij edicioni në kampionat dhe në Kupë. Madje në duelin e parë të luajtur në 1/8 e Kupës, Teuta fitoi 4-0 duke i shkaktuar skuadrës së Ndreut humbjen më të thellë sezonale.

Për më tepër, pika e marrë me Flamurtarin ka rritur optimizmin në skuadrën e drejtuar tashmë nga Gentian Begeja, që pavarësisht mungesave të titullarëve Hërkaç dhe Mustafov do të kërkojë të tjera pikë mbijetese në Kamzë.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency