Kategoria Superiore

Teuta me sa shumë luhatje, titulli mbetet thjeshtë një ëndërr!

Drejtuesit dhe trajneri Edi Martini janë treguar gjithnjë të kujdesshëm për ta artikuluar fjalën titull, e kundërta ka ndodhur me dis nga lojtarët që e kanë përmendur fjalën titull, dhe në këtë pikë askujt nuk i ndalohet të ëndërrojë, sepse aktualisht titulli kampion i Teutës vetëm në ëndrra mund të jetojë.

“Harakiri” ndaj Lufëtatrit ishte një grusht i frotë në stomak, distanca me kreun shkoj 9 pikë dhe pas disfatës me Laçin në shtëpi në fillim të këtij viti kalendarik erdhi një goditje edhe më e fortë. Teuta këtë sezon me ndeshjet brenda krenohej, e humbi dhe këtë virtyt. Pa i hequr asgjë shpirtit të garës së Luftëtarit dhe dëshirës për të vrapuar e luftuar, por si është e mundur që një skuadër e cila pretendon kuotat e larta të mos ketë aftësinë për ta mbyllur ndeshjen, duke mos i dhënë kundërshtarit shansin e një goli në sekondat e fundit.

Finalizimi pavarësisht afrimeve të merkatos së janarit mbetet thëmbra delikate e Akilit, një skuadër që ende nuk po e kupton se si mund të mbërrijë tek goli, dhe këtë e vërtetojnë shifrat. Teuta në këtë sezon ja ka dalë që vetëm dy herë të shënojë më shumë se një gol në një ndeshje, kundër Luftëtarit në fazën e parë dhe ndaj Flamurtarit në mbyllje të 2019-ës dhe një ekip që vërtetë ka një mbrojtje të fortë kryesisht falë aftësive individuale të Rustem Hoxhës e Arapit, por që nuk di se si shënohet dhe nuk di t’i mbylllë ndeshjet, vështirë të buzëqeshë e me ndonjë trofe nëpër duar…

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency