Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Teuta nis me rinovimet, nënshkruan për një sezon me mbrojtësin nga Skrapari

Blerim Kotobelli do të jetë pjesë e Teutës dhe për një tjetër sezon. Mbrojtësi ka arritur marrëveshjen me klubin për rinovimin e kontratës, duke vijuar aventurën e tij në Durrës. Mbrojtësi 30-vjeçar ishte titullar i padiskutueshëm sezonin e shkuar, pasi ka luajtur 33 ndeshje, prej të cilave 32 nga minuta e parë.

Kjo është aventura e dytë për Kotobellin në Durrës, teksa në të shkuarën ka qenë pjesë e durrsakëve nga viti 2014 deri në vitin 2017. Krahas eksperiencave në Durrës, futbollisti nga Skrapari ka qenë pjesë e Tiranës, Flamurtarit dhe Kukësit në të shkuarën.

Lexo edhe:

Teuta deri më tani ka zyrtarizuar afrimin e Ergys Peposhit, ndërkohë që ka arritur marrëveshjet me Aldi Gjumsi dhe Mario Gjata. Trajneri Diego Longo po ndëronte një ekip që edicioni e ardhshëm të jetë konkurrues për zonën europiane.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...