Kategoria Superiore

Teuta, për të thyer mallkimin transfertë!

Në një sezon ka çaste kur e kupton se objektivat janë më shumë fryt i fantazisë dhe i një ambicjeje të parritshme se sa mundësi reale për t’u ndjerë i plotësuar shiprtërisht e profesionalisht, për fatin e mirë të Teutës ky moment nuk ka ardhur dhe shpresojnë të mos vijë kurrë, të mos ndodhë si sezonin e shkuar ku në janar filloi të përmëndej gjtihnjë e më shpesh fjala titull dhe kjo fjalë vrau skuadrën.

“Djemtë e detit” kanë një diferencë prej 4 pikësh me Partizanin kryesues, pra një diferencë e rikuperushme në pak javë duke shfrytëzuar edhe hapat e gabuar të kundërshtarëve, por për t’u ngjitur në majë duhet që thembra e Akilit të forcohet të mbrohet dhe të mos jetë më pika e dobët e durrsakëve, dhe thembra e Akilit për momentin janë ndeshjet në transfertë. Fitorja larg “Niko Dovanës” nuk vjen nga sezoni i shkuar më konkretisht më  12 Maj, nga ai çast bilanci jashtë  ka qënë i denjë për një skuadër mbijetesë 0 fitore 3 barazime 4 humbje.

Në sezonin atkual, po të llogartien vetëm ndeshjet jashtë Teuta do të pozicionohej në vendin e 8-të dhe çfarë është edhe më e rëndë janë golat e realizuar në transfertë, ose më saktë goli i realizuar, sepse është vetëm 1, ai ndaj Partizanit me autor Avdylin. Ka ardhur momenti që fantazma e ndeshjeve larg shtëpisë të zhduket për durrsakët që në fundjavë do të udhëtojnë për në Shkodër kundër një Vllaznie që nuk është në momentin më të mirë të sezonit, shanset janë për të rigjetur fitore në Superiore e cila nuk vjen prej 4 takimesh, herën e fundit që Teuta mori 3 pikë të plota në një ndeshje ishte më 18 tetor kundër Flamurtarit në Niko Dovana, makthi i transfertave duhet të zhduket sa më shpejt sepse po gllabëron ëndrrën për titull të “djemve të detit”…..

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency