Europa League

Teuta përballë shqiptarëve të Hajdukut nëse kalon Ventspils?

Nëse Teuta kalon turin e parë kualifikues të Europa League ndaj letonezëve të Ventspils me 99% të shanseve në ruandin do të ketë përballë gjigandët kroatë të Hajduk Split. Skuadra ku luajnë edhe dy futbollistët shqiptarë, mbrojtësi i kombëtares Ardjan Ismajli dhe mesfushori me tipare sulmuese Francesco Tahiraj, mori një fitore të thjeshtë në transfertën malteze në sfidën ndaj Gziras me rezultatin 0-2 që pothuajse e kualifikon në turin e dytë të Europa League. Golat për Hajdukun e Splitit u shënuan nga Gyurcso në fundin e pjesës së parë dhe Dolcek në minutën e 6-t shtesë. Përsa i përket dy lojtarëve shqiptarë Ismajli e nisi sfidën si titullar në qëndër të mbrojtjes dhe luajti deri në fund, ndërkohë që Francesco Tahiraj u aktivizua në minutën e 67-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency