Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Teuta-Trepça 89 dhe Besa, turne miqësor në 3 Shtator

Teuta është rikthyer në Durrës pas fazës përgatitore të zhvilluar në Ohër të Maqedonisë. Skuadra e drejtuar nga Gugash Magani ka marrë formë pas shumë blerjeve të reja dhe largimeve të merkatos së verës dhe tashmë duket se është gati për të arritur objektivat e sezonit të ri. Klubi durrsak që ka pretendime të mëdha për sezonin e ri pas një viti me problematika të shumta, ka ridimensionuar pothuajse gjithë skuadrën. Blerjat e reja bashkë me gjithë ekipin e sezonit të ardhshëm do të prezantohen në një miniturne që do të zhvillohet në datën 3 Shtator në stadiumin “Niko Dovana”. Presidenca e klubit bregdetar do të prezantojë skuadrën e re, ndërsa trajneri Magani do të ketë mundësinë të testojë elementët që ka në dispozicion në turneun ku do të marrin pjesë edhe Trepça 89 e Besa e Kavajës. Ky turne do të shërbejë për të prezantuar edhe stadiumin e rikonstruktuar pasi gjatë verës në “Niko Dovana” janë bërë ndryshime të rëndësishme në infrastrukturë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...