Kategoria Superiore

Teuta zbulon listën: Ja cilët udhëtojnë drejt Turqisë

Kë të mërkurë ekipi i Teutës i drejtuar nga Stavri Nica, do të niset drejt Turqisë për fazën përgatitore. Klubi durrsak ka publikuar listën e futbollistëve që janë në plan për pjesën e mbetur të sezonit, ndërkohë që gjatë qëndrimin në tokën turke pritet të ketë prurje të reja. Amir Bilali dhe Burhan Mustafov do t’i bashkohen ekipit në Turqi.

Ja cilët lojtarë janë përfshirë në listë për këtë fazë:

Portierë: E.Kastrati, Sh. Moçka

Mbrojtës: S. Shkalla, F. Beqaj, A. Hrkac, D. Shehi, G. Lika, E. Hakaj, A. Sykaj, B.Gjorgjievski, A. Krasniqi.

Mesfushorë: A. Cyrbja, A. Hila, D. Bilali, L. Vila, Xh. Lajthia, T. Cmajcanin, A. Dedic, R. Karim.

Sulmues: A. Latif, C.Tidiane.

Stafi: Zv President, Kreshnik Braho,

Drejtor: Eduard Salliari

Tranjer: Stavri Nica

Zv Tranjer: Ilir Biturku.

Tranjer i portierëve: Xhevahir Kapllani.

Fizioterapistë: Mirban Gorenca, Gledi Rexha.

To Top