Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tevez i del në mbrojtje Messit: PSG duhej t’i kërkonte falje, jo ai!

Carlos Tévez kritikoi ashpër sjelljen e Paris Saint-Germain ndaj Lionel Messit. Ish-ylli argjentinas deklaroi se bashkëkombësi i tij nuk u trajtua kurrë siç duhet nga klubi parizien.

Qoftë për shkak të Kupës së Botës apo diçka tjetër, PSG nuk mund të trajtojë një lojtar në atë mënyrë. Kam luajtur kundër PSG-së kur isha pjesë e Manchester United dhe ata ishin në mes të tabelës. Mund të themi një mijë gjëra për një klub që nuk u kujdes për të që në momentin e parë të mbërritjes, sepse kështu ndodhi”.

Lexo edhe:

Lionel Messi u pezullua për dy javë për udhëtim pa autorizim në Arabinë Saudite dhe ish-sulmuesi e mbrojti atë:

“Nëse do të më thoshin, duke qenë kampion bote, se duhet të kërkoja falje që udhëtova jashtë vendit, atëherë do të shkoja për në Rosario duke pirë. Ata duhej të më kërkonin falje, por Messi e vendos klubin përpara gjithçkaje. I heq kapelën.”

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...