La Liga

“The Sun” hedh dritë mbi merkaton e Realit dhe “bën” formacionin e Zidane

Zinedine Zidane pranoi të rikthehet te Reali i Madridit, me premtimin e Florentino Perezit, që në verë do të bëhet një merkato e pasur në emra, për të rikthyer madrilenët në garën për të triumfuar sërish në Europë. Kaq mjaftoi që mediat të shfrenojnë fantazinë dhe të përfshijnë një sërë emrash, në listën imagjinare të preferencave të skuadrës madrilene.

Megjithatë “The Sun” sot ka shkuar më tej, duke analizuar emrat në hyrje dhe në dalje të Realit të Madridit, si dhe duke zbuluar një formacion të “Los Blancos” në sezonin e ardhshëm.

Kështu sipas tabloidit anglez, Toni Kroos, Gareth Bale, Marcelo dhe Amarcos Asensio janë në listën e futbollistëve që do të paketojnë valixhet për t’u larguar nga Madridi.

Parave të tyre, do t’u shtohen të tjera nga Perez, për të bërë një merkato spektakolare me emrat në hyrje, ku pritet që të vijnë elementë mjaft të njohur të këtij sporti.

Kështu përveç Eder Militaos që është blerë tashmë, madrilenët do të synojnë afrimin e Grimaldos në mbrojtje, Pogba dhe Declan Rice në mesfushë, dhe Hazard e Mbappe në sulm.

Po sipas “The Sun”, madrilenët tashmë kanë vënë në vijë edhe marrëveshjet për afrimin e Pogba e Hazard, ndërsa në verë do të përqendrohen kryesisht për të marrë Mbappenë dhe mesfushorin 19-vjeçar të West Hamit. Më poshtë është edhe formacioni i Realit të Madridit, për sezonin e ardhshëm, gjithmonë sipas “The Sun”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency