Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Thelbësor për identitetin tonë”, Bayerni “blindon” djalin e shtëpisë

Rinovim te Bayern Munich. Rekordmenët e futbollit gjerman kanë zgjatur bashkëpunimin me Aleksandar Pavlovic deri në 2029.

20-vjeçari është një prodhim i akademisë së Bayernit, teksa sezonin e kaluar u bë pjesë e skuadrës së parë.

Paraqitjet pozitive të mesfushorit bënë që të merrte edhe një ftesë nga kombëtarja gjermane për në Euro 2024. Por një infeksion në bajame ndikoi që të humbiste pjesëmarrjen në turneun prestigjioz.

Lexo edhe:

Bayerni ka rinovuar kontratën me 20-vjeçarin Aleksandar Pavlovic deri më 30 qershor 2029. Mesfushori i lindur në Mynih luan për kampionët gjermanë që prej moshës 7-vjeçare.

Ai konsolidoi vendin si titullar në ekipin e parë gjatë sezonit të kaluar”, lexohet në komunikatën zyrtare të bavarezëve.

I lumtur u shfaq edhe vetë futbollisti, i cili po përjeton një ëndërr duke u aktivizuar në moshë të re tek ekipi i tij i zemrës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....