Francë

Thellohet skandali i “çështjes” Pogba, Paul: Më drejtuan armët, u thashë se do paguaja

Dy ditë pas arrestimit të Mathias Pogba në kuadër të hetimeve për tentativë e zhvatjes së vëllait të tij, gazeta “Le Monde” publikon një fragment të vogël nga dëshmia e futbollistit të Juventusit, Paul Pogba para gjykatësit në lidhje me atë që ndodhi natën e 19 marsit.

“Më kujtohet se kisha frikë. Dy djem më drejtuan armët. Papritmas, i sulmuar dhe i kërcënuar, u thashë se do të paguaja”,- tha mesfushori.

Pesë burra me kapuç, mes të cilëve me sa duket edhe Mathias Pogba, e çuan francezin në një apartament në Chanteloup-en-Brie, një qytet që ndodhet rreth 37 kilometra nga qendra e Parisit, ku ai u kërcënua. Sulmuesit, tani në paraburgim parandalues, i kërkuan në atë pagesën e trembëdhjetë milionë eurove, për mbrojtjen që këta djem i dhanë atij për disa vite.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency