Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Thellohet skandali në Spanjë, federata i kërcënoi familjen dhe nxori deklarata të rreme të Hermosos

Situata e presidentit të Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales dhe e vetë RFEF (Federata Mbretërore Spanjolle e Futbollit), është përkeqësuar më keq, pas ngacmimit seksual ndaj Jenni Hermoso, e puthur me forcë gjatë dorëzimit të medaljes së artë, pas fitores së Kupës së Botës për femra.

Një gjest për të cilin Rubiales kërkoi falje, gjithsesi pa i shuar polemikat dhe kërkesat për t’u larguar nga posti, gjë të cilën e kërkoi edhe kryeministri i Spanjës Sanchez.

Lexo edhe: 

Në fakt, duke bërë publike videon e kërkimit të faljes së numrit një, Federata e Futbollit e Spanjës shtoi edhe “deklaratat” e sulmueses, e cila e përkufizoi gjestin si “reciprok” dhe foli për një “lidhje të thellë miqësie” që supozohej se kishte me Rubiales.

Fraza këto, që sipas medieve spanjolle nuk janë thënë kurrë nga Hermoso, e cila në të vërtetë refuzoi kategorikisht të shfaqej në videon e regjistruar nga presidenti, pavarësisht se, siç raportohet në Spanjë, Rubiales dhe trajneri Jorge Vilda (tashmë në qendër të polemikave të shumta) kanë ushtruar presion, madje edhe ndaj familjes së lojtares, për të zbutur dëmtimin e imazhit të shkaktuar nga gjesti i turpshëm i numrit një të futbollit në Spanjë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...